topmenu topmenu topmenu topmenu
 
Oferta badań
 
Programy badawcze
FAQ


 
Newsletter
DODAJ
 
 

 
Szybki kontakt
WYŚLIJ
 
NASZ ADRES:
ATON-HT S.A.
ul. Na Grobli 6
50-421 Wrocław
tel. + 48 71 70 711 82
 
 
Analiza Instrumentalna
A. A. A.

Spektrometr AAS - SavantAA Sigma:
AAS – Absorbcyjna Spektrometria Atomowa – jest to technika analityczna pozwalająca na oznaczanie pierwiastków chemicznych (głownie metali). Zasada pomiaru opiera się na zjawisku absorpcji promieniowania o specyficznej długości fali przez wolne atomy metali. Dzięki temu urządzeniu w naszym zakładzie możemy oznaczać następujące pierwiastki: Mg, Ca, Na, K, Mn, Fe, Cu, Zn, Ni, Pb, Cd, Co, Al, Cr

 

Termograwimetr TGA/DSC 1 – METTLER TOLEDO:


 
Termograwimetria (TGA) jest techniką, w której mierzona jest zmiana ciężaru próbki podczas jej ogrzewania, chłodzenia lub utrzymywania w stałej temperaturze. Stosuje się ją do charakteryzowania materiałów w zakresie ich właściwości fizycznych i chemicznych. Obszary zastosowań obejmują takie materiały jak np: tworzywa sztuczne, związki nieorganiczne, ceramika oraz wiele innych.
Oprócz masy próbki, TGA/DSC mierzy jednocześnie wielkość strumienia cieplnego płynącego do próbki. Umożliwia to wykrycie efektów, którym nie towarzyszy zmiana masy próbki, takich jak topnienie lub przemiany w ciele stałym.

 

Mikroskop metalograficzny:


Mikroskop przeznaczony jest do obserwacji i badań struktury metali, stopów oraz minerałów. Ten wysokiej klasy modułowy mikroskop laboratoryjny gwarantuje wysoką dokładność prowadzonych badań.

 

Mikroskop polaryzacyjny:

 


Mikroskop ten również przeznaczony jest do badań minerałów. Może być wyposażony w układ do fotografii cyfrowej lub kamerę do prezentacji wideo. Nowoczesne oprogramowanie pozwala na łatwą archiwizację zdjęć.
 

Kalorymetr:

WSTECZ DO GÓRY
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2008 ATON-HT S.A. | Sitemap | TAGI: