topmenu topmenu topmenu topmenu
 
Oferta badań
 
Programy badawcze
FAQ


 
Newsletter
DODAJ
 
 

 
Szybki kontakt
WYŚLIJ
 
NASZ ADRES:
ATON-HT S.A.
ul. Na Grobli 6
50-421 Wrocław
tel. + 48 71 70 711 82
 
 
Elementy elektroniczne
A. A. A.

1. Wstęp teoretyczny.


Elektro-śmieci stanowią poważny problem w strumieniu odpadów komunalnych. W skład elektro-śmieci wchodzi kilkanaście grup odpadów. Nie można wyrzucać tego rodzaju sprzętu razem z innymi odpadami do pojemników na odpady komunalne, z tego też powodu trafiają one często do lasów, rzek i innych nielegalnych składowisk. Obecnie budowana jest sieć przyjmowania i składowania tego typu odpadów w miejscach wyznaczonych.
Zużyte płytki i podzespoły elektroniczne zbudowane są z nośnika w postaci tworzyw sztucznych (folie poliestrowe, żywice epoksydowe, etc.) oraz nanoszone elementy metalowe i krzemowe.

 


2. Cel projektu.


Celem projektu jest opracowanie skutecznej i innowacyjnej metody utylizacji elementów degradowanych (tworzywa sztuczne, żywice epoksydowe, etc.) oraz odzysku części metalowych i krzemu stanowiących część płytek elektronicznych. Całościowa metoda obejmować będzie obróbkę termiczną odpadów i utlenianie powstałych gazów oraz odseparowanie powstałego atonizatu od elementów metalowych.

 


3. Zakres wdrożenia projektu.


Wdrożenie obejmować będzie dopracowanie kilkustopniowej metody odzysku elementów metalowych z elektro-śmieci (płytki elektroniczne). Określenie kinetyki, sprawności i wydajności procesu. Efektem projektu będzie wykonanie prototypu urządzenia.
Prowadzone będą analizy składu gazów opuszczających i materiału stałego po oczyszczaniu, przez jednostki zewnętrzne posiadające adekwatne certyfikaty.Zużyte_elementy_elektroniczne_kody 186.17 kB
Schemat_odzysk_elementów_elektronicznych 283.71 kB
WSTECZ DO GÓRY
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2008 ATON-HT S.A. | Sitemap | TAGI: